Sony Computer Entertainment American (SCEA) tuotantojohtaja John Hight on kertonut yhtiöllä oleva työn alla useampikin PS3-peli, jotka tulevat muodostumaan monesta osasta.
Jotkut vielä tämän vuoden aikana julkaistavista peleistä vastaavat luonteeltaan lähinnä interaktiivista tv-lähetystä, kun taas toisten sisältö laajenee lisäosilla moneen suuntaan. Hightin mukaan osissa tuotetulla sisällöllä saadaan melko pienillekin peleille jopa satoja tunteja pelattavaa.
Hight johtaa Sonyn Santa Monican studioilla tiimiä, joka on vastuussa PlayStation Networkiin ensimmäisenä ehtineestä BlastFactor-retroräiskinnästä ja hän on myös järjesti usean pelin sopimuksen flOwn kehittäneen thatgamecompanyn kanssa.
Kommentit
Kunhan nyt eivät vain liikaa innostui...
Kunhan nyt eivät vain liikaa innostuisi noiden kanssa...
Parempi onkin, että testaavat konsept...
Parempi onkin, että testaavat konseptin toimivuutta ensin pienemmillä peleillä.
En kyllä ikinä toivo joutuvani maksamaan lisää siitä, että saisin pelata jonkun täysihintaisen pelin juonen loppuun. Mahdolliset lisäpalikat ovat tietenkin eri juttu (mikäli rahalla saa oikeasti lisää dataa, eikä vain avainta jo levyllä olevaan tavaraan).
Kommentoi
Kirjaudu kommentoidaksesi