Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Oblivion on nyt kuuminta hottia

Bethesda hehkuttaa lehdistötiedotteessaan, että arvostelumenestykseksi osoittautuneen Elder Scrolls IV: Oblivionin Xbox 360 ja PC-versioita on maailmanlaajuisesti toimitettu yli 1,7 miljoonaa kappaletta jälleenmyyjille. Samalla kauan odotetusta roolipelistä on tullut Xbox 360:n nopeiten myynyt peli Pohjois-Amerikassa.

PC-version kerrotaan olevan puolestaan parhaiten myynyt PC-peli Collector's Editionin seuratessa perässä, sillä NPD Groupin tilastojen mukaan 13 prosenttia pelin ensimmäisen viikon kaikkien PC-pelien myynnistä oli puhdasta Unholaa. Myös muun muassa Ranskassa, Iso-Britanniassa ja Saksassa peli kipusi nopeasti listojen kärkisijalle.

Cyrodiilin makeissa maisemissa jo seikkailevia sotaisia sotureita ja miehekkäitä maageja ilahduttaa varmasti myös tieto tulevasta ladattavasta sisällöstä, joskin maksullisesta sellaisesta.

Galleria: 

Kirjaudu kommentoidaksesi