Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Nintendolta hardcore-paljastuksia E3-messuilla

Tämän vuoden alkupuoliskolla Nintendo julkaisi useita jättimenestyksiä, kuten Wii Fitin, Mario Kart Wiin ja Super Smash Bros. Brawlin. Loppuvuoden suhteen Nintendo on kuitenkin pysynyt Mario Super Slugger -baseballpelin julkistusta lukuunottamatta erittäin hiljaisena. GamePro kysyi Nintendon Marc Franklinilta, minkälainen tulee olemaan yhtiön anti tosipelaajille tulevaisuudessa.

- Me aiomme julkistaa E3-messuilla useita uusia nimikkeitä, joista tosipelaajat ovat kiinnostuneita, Franklin vastasi.

Franklin totesi myös, että suurin osa kauppojen edessä Wiitä jonottavista ei suinkaan ole satunnaispelaajia vaan tosipelaajia. Lisäksi hän huomautti kolmansien osapuolien esittelevän yhä enemmän hardcore-pelejä Wiille ja sanoi yhtiöiden tulosten riippuvan siitä, miten hyvin he huomioivat nykyisen konsolisukupolven markkinajohtajan ja suurimman laitekannan.

Galleria: 

Kommentit

"Tosipelaajia"? Voihan helvetti.

Muistaakseni core gamer taisi olla alkuperäinen sanamuoto. Jotenkin hiukan järkevämmän kuuloinen termi kuin tämä suomalainen vastine.

Edit: Niin no tuossahan se tietenkin näkyy linkin takaa.

Saa antaa osuvampia suomennoksia jos keksii, itse en keksi. =P

ydinpelaaja.

Nintendon lähtee helposta ja veikkaanpa että Wiimakeja julkistetaan. Metroid Primet kunnon ohjauksen piiriin.

Kommentoi

Kirjaudu kommentoidaksesi