Ascaron Entertainment kertoo aikaisemmin vain Xbox 360:lle ja PC:lle ilmoitetun Sacred 2: Fallen Angel -toimintaroolipelin ilmestyvän syksyllä myös PlayStation 3:lle.
Sacred 2:n co-op-pelimuotoon kaveri voi liittyä muodikkaasti vauhdissa ja jaetulla ruudullakin voi alkaa pelaamaan vain painamalla start-nappia toisesta ohjaimesta. Lisäksi mukana on useita nettipelimuotoja.
Samaa hahmoa voi käyttää niin yksin- kuin moninpelissäkin, joten kerätystä kokemuksesta ja mukaan tarttuneista tavaroista on aina hyötyä. Yli vuoden kehityksessä olleen PS3-version kontrollit ja käyttöliittymä ovat Ascerronin mukaan suunniteltu puhtaalta pöydältä juuri PS3:lle.
Kommentit
Ja taas lisää ostettavaa. :)
Ja taas lisää ostettavaa. :)
Nannaa, syksyllä tulee kyllä herkkua ...
Nannaa, syksyllä tulee kyllä herkkua niin monenlaista. Todellakin lisää ostettavaa.
Syksyllä kortti vinkuu ja rahat hupen...
Syksyllä kortti vinkuu ja rahat hupenee :)
Wuhuu vihdoinkin jotain kunnollista p...
Wuhuu vihdoinkin jotain kunnollista pelattavaa ps3:lle Oblivionin lisäksi, päivän paras uutinen Oliver!
HAHA olin jo miettimässä xbox 360 ost...
HAHA olin jo miettimässä xbox 360 ostoa vähän tätä peliä silmällä pitäen...
Kommentoi
Kirjaudu kommentoidaksesi