Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Booth babet palaavat E3-messuille tänä vuonna

Eurogamer kertoo saaneensa E3-messujen järjestäjiltä tiedon, että pelifirmoilla on tänä vuonna jälleen lupa käyttää ns. booth babe -malleja kerätäkseen huomiota omalle osastolleen. Firmat saavat kuitenkin vapaasti päättää mallien käytöstä.

Vuonna 2006 E3-messut järjestävä ESA-yhdistys käytännössä sakon uhalla esti perinteisesti vähäpukeisten mallien käytön ja sen jälkeen messut kutistuivatkin koko alan haukkumaksi tapahtumaksi. Tänä vuonna on tarkoitus palata huipulle ja vastata Saksan GamesComin sekä Tokyo Game Shown asettamaan haasteeseen maailman tärkeimpänä pelitapahtumana.

E3 2009 järjestetään Los Angelesissa 2. - 4.kesäkuuta 2009.

Galleria: 

Kommentit

Jeee \o/

Yeah baby yeah! :D

Vähän niinkun pelaaja lehden sivuilta lukis uutista.. :D

suurimies: "Vähän niinkun pelaaja lehden sivuilta lukis uutista.. :D"

Eiku piti Everlastia muistuttaa, että minkä takia sinne taas tänä vuonna jaksaa mennä . ;)

Ei. Johanna Tukiainen, Booth babeja... Onko KonsoliFIN vajoamassa Pelaajalehden tasolle? :D

Hohoijaaa... Taas todiste siitä että pelijournailistit ovat PAHASTI puutteessa...

Tuosta uutisesta tulikin mieleen, kuinka moni mies näkee autolehdissä (esim. GTi) niitä itse autoja, ainakin puolet näkee vain ne naiset.

Mutta en minä valita, kuka ei pitäisi naisista.

"Tänä vuonna on tarkoitus palata huipulle ja vastata Saksan GamesComin sekä Tokyo Game Shown asettamaan haasteeseen maailman tärkeimpänä pelitapahtumana."

Vähän huvittava asiayhteys. Kilpailu suurimman pelitapahtuman kunniasta bikinipimuilla? :D

Olipa aika kuumia kinkkuja <3 Tuossa kuvassa siis. ;)

Nojaa hinin.. Ei ne nyt niin hyviä ollut.. Toisella oli isot maitorauhaset toisella vähän pienemmät, mutta pienemmän parin omistajalla oli muuten parempi kroppa xD Toi millä riippu tua kortti tuossa kannujen päällä on parhain näistä kahesta :D.

jpsepp: Ehkä nuo ääri feministit joilla olisi varmaan sanottavaa ideaa kohtaan ja sovinisti homot ;) (ei pitäisi loukata ketään, mutta anteeksi jos loukkasin jotakin sovinisti homoa enkä kuvaile ketään tarkoituksella, nyt meni koko vitsi piloille).

Mutta mutta, mainostus ei näemmä ole yhtiöiden vahvin ala kun naisiin pitää turvautua huomion saamiseksi.

Jaa että joku tykkää tuosta oikeanpuoleisesta luihusta enemmän? No miten kukin...

Itse kokisin hieman kiusalliseksi mennä pelaamaan ja samalla yrittää olla vahtaamatta peppuja.

Tavalliselle ihmiselle esim. gynekologinkin tehtävät voisivat olla kiusallisia, joten sen vuoksi niitä hoitavat ammattilaiset. :D

Juu, muistelisin tuosta yhdestä Pelit-lehdestä(2006), että jotain sakkoja noille pimuille noissa 06-E3 messuil jaeltiin... Noh, eipä hirveästi tällainen kiinnosta(ja en pääsisikään), sen sijaan tulevat julkaisut jne. kiinnostavat minua E3-messuista, ja sen vuoksi pidänkin niistä. Ensin odotetaan se joku 2-7 päivää ja infot löytyy kuin jääkaapista. =)

karibu: "Itse kokisin hieman kiusalliseksi mennä pelaamaan ja samalla yrittää olla vahtaamatta peppuja."
No jep jep....

HAWT

Traddash: sovinistihomo...... lol wut?

Yee oikeena vuonna.

"Olipa aika kuumia kinkkuja <3 Tuossa kuvassa siis. ;)"

En pitäisi juuri minään. Tuommosia tavallisia tallaajia joita kävelee päivittäin vastaan. :)

"En pitäisi juuri minään. Tuommosia tavallisia tallaajia joita kävelee päivittäin vastaan. :)"

Missä asut? Muutan nimittäin sinne heti.

\o/

"En pitäisi juuri minään. Tuommosia tavallisia tallaajia joita kävelee päivittäin vastaan. :)"

Onko kiisseli aasialais muija muka joku tavan tallaaja varsinki suomessa :D

No huh, kai mulla sitten on huono naismaku. :(

Kommentoi

Kirjaudu kommentoidaksesi