Electronic Arts ja BioWare paljastivat torstain kunniaksi Mass Effect 2:n näyttelijäkaartin. Menestyneen roolipelin jatko-osassa paluun tekevät Keith David (amiraali Anderson) ja Seth Green (Joker).
Uusina ääninä kuullaan muun muassa Illusive Mania näyttelevä Martin Sheen, Omegan rikollisemona pomotteleva Carrie-Anne Moss. Komentaja Shepardin rinnalla taistelee Miranda Lawson, joka vastaa naamaltaan ja ääneltään Yvonne Strahovskia.
Näyttelijäkasti kattaa myös monia muita tieteisseikkailujen ystäville tuttuja kasvoja: Adam Baldwin, Tricia Helfer, Michael Dorn ja Michael Hogan lainaavat äänensä roolipelin laajalle hahmokaartille.
Nolan North ei mitä ilmeisemmin pääse hurmaamaan pelaajia Mass Effect 2:ssa.
Kommentit
Heh, Nolan tosiaan on haluttu nimi pe...
Heh, Nolan tosiaan on haluttu nimi pelien puolella. Parhaat suoritukset löytyvät tietenkin Unchartedin Nathan Drakena ja Ratchet & Clankista robotti Sigmundina ;)
Seth Green, Family Guy. :D
Seth Green, Family Guy. :D
Keith David = Julius Little / Saint...
Keith David
= Julius Little / Saints Row 1-2
= Sgt. Foley / Call of Duty: Modern Warfare 2
= Loistava!
Keith David = The Arbiter / Halo 2-3...
Keith David
= The Arbiter / Halo 2-3
= Captain Anderson / Mass Effect
=awsoumsauce!
Hah että täydelliseksi sorvattu naine...
Hah että täydelliseksi sorvattu nainen muka tuo Miranda Lawson. Kasvot eivät ole täydellistä nähnytkään.
No kauneushan on katsojan silmissä. J...
No kauneushan on katsojan silmissä. Jos mallina on käytetty Yvonne Strahovskia niin ei se kyllä kovin kaus täydellisestä jää. Itsellä kyllä henkilökohtainen joulu on kuukauden ja 4 päivää oikean joulun jälkeen.
"Nolan North ei mitä ilmeisemmin pääs...
"Nolan North ei mitä ilmeisemmin pääse hurmaamaan pelaajia Mass Effect 2:ssa"
Tuossa vaiheessa Paavikin varmasti tuuletti hieman. :)
Muuten on kyllä aivan timanttinen tähtikaarti. Kyllä tulee makiaa magiaa ensi kuussa. (Wou, jo ensi kuussa..)
Ei Nolan Northia? Tää peli floppaa...
Ei Nolan Northia? Tää peli floppaa...
Kommentoi
Kirjaudu kommentoidaksesi