NowGamer kertoo saaneensa ensituntumaa PS3:n seuraavaan MotorStorm-kaahailuun, jonka lisänimeksi on laitettu Apocalypse.
Kuten jo äskeittäin vuotaneista kuvista voitiin päätellä, kisaillaan pelissä maanjäristyksen runtelemassa kaupungissa, jonka ympäristöt tuhoutuvat lisää kisojen aikana. Tarinavetoiseen yksinpeliin voi valita hahmon kolmesta vaihtoehdosta, jotka edustavat eri vaikeustasoja ja myös tarina on kaikilla omansa.
Muiden MotorStorm-kisailijoden lisäksi vastassa ovat järjestystä ylläpitävät sotilasyritykset sekä sekopäät, jotka kaikki yrittävät lopettaa pelaajan hurjastelun kaduilla. Tarinan lisäksi voi kisailla vapaasti yksin- tai monipelissä ja verkkomoninpelin lisäksi tarjoillaan taas jaettua ruutua neljälle.
Pelattavaa kerrotaan olevan hurjat 150 tuntia ja lisäksi pelissä on mahdollisuus luoda omia pelimuotoja omilla säännöillään. Ja tietysti luomansa pelimuodot voi laittaa jakeluun muiden kokeiltavaksi.
Julkaisua luvataan ensi vuoden alkuun.
(Vinkistä kiitos Azerachille)
Kommentit
* Sixteen player online multiplay...
* Sixteen player online multiplayer.
* Four player split-screen.
* Combinations of the two. Play with three friends in the living room against 12 more online.
* Massive vehicle customisation. Change vinyls, vehicle parts, vehicle shapes and more. Upload them to the community site and share them with others. They automatically work on all vehicle types, and include your PSN ID.
* Vehicle perks. Modify your handling, boosting and offensive abilities as you unlock new perks.
* A wealth of rankings to progess through online with associated rewards and recognition.
* Stacks of online rewards to earn and persistent progress giving the most determined and successful racers the status and recognition they deserve.
* Persistent matchmaking. Keep your party together throughout your gaming session.
* A Game Mode Creator. From a completely blank canvas you can design your own game rules and victory conditions, play them online, and incorporate them into tournaments.
Lots More
Kuullostaa paperilla ihan lupaavalta....
Kuullostaa paperilla ihan lupaavalta. Grafiikkakin päivittynyt ihan mukavasti ellei oo sitten bullshotteja. Noiden kaduille juoksevien ihmisten päälle ei sitten tietenkään voi ajaa, eihän..? Haluavat varmaan pitää ikärajan alhaalla... ;(
Ei varmaan yksinpeli pidä otteessaan ...
Ei varmaan yksinpeli pidä otteessaan sitä 150-tuntia :P mutta näköjään panostavat moninpeliin ahkerasti.
Muutama 24h-haaste yksinpeliin ja jo ...
Muutama 24h-haaste yksinpeliin ja jo on kohta 150 tuntia kasassa. No joo, ehkä ei nyt tolle linjalle mennä. Kai...
Epäilen suuresti, että pelattavaa saa...
Epäilen suuresti, että pelattavaa saattaa olla jopa se 150h, mutta kun yksinpeliä on takana se 10-20h niin sen jälkeen sama vain kiertää.... MP puolella sitten taas luulisi ainakin avattavaa olevan suht paljon jos ne kehtaa tuollaisen tuntimäärän pistää jo näin aikaisin.
PR on hyvä peli, mutta itselläni se jäi hyllyyn pölyttymään parin h pelailun jälkeen (en tiedä miksi vaikka on hyvä peli :D)
Vai että (tulevaisuuden) turmeltunees...
Vai että (tulevaisuuden) turmeltuneessa kaupungissa seuraavaksi? Enpä nyt oikein tiedä... vähän ympäristö nyt mietityttää.
Mutta kun taas istahtaa miettimään hetkeksi, mitä muuta MotorStormilta puuttuu? Aavikot, trooppiset saaret ja arktiset olosuhteet on jo käyty, joten kaupunki lieni todennäköisin vaihtoehto.
Nuo "sekopäät" jotka yrittävät pilata kisa nautinnon... jotenkin en tunnu lämpenevän ajatukselle. Peli laskee minulle romutuksen maaliviivalla joka maksaa minulle voiton - Voin jo nähdä sen silmissäni.
Kaikesta huolimatta YES, seuraava MotorStorm tulossa. Nuo luvatut ominaisuudet vaikuttavat herkullisilta, eritoten neljän pelaajan jaettu ruutu netissä vaikka tuskin tuota ikinä tulee harrastamaan.
Kommentoi
Kirjaudu kommentoidaksesi