Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Konami nappasi Teenage Mutant Ninja Turtles -lisenssin

Kuinka moni muistaa 80-luvun loppu- ja 90-luvun alkupuolella nähdyt Konamin Teenage Mutant Ninja Turtles -pelit?
Turtlesit ovat pian näkemässä jälleen päivänvalon uuden tv-sarjan myötä ja totta kai uusia Turtles-pelejäkin on tulossa, tälläkin kertaa Konamin toimesta.

Japanin Konamin kotisivuilla julkaistussa lehdistötiedotteessa vahvistetaan Miragen myöntäneen Konamille oikeuden tehdä tulevasta Turtles-piirrossarjasta pelejä useille eri pelialustoille, joista PlayStation 2 ollaan mainittu nimeltä. Melko todennäköisenä pidetään, että myös GameCube ja Game Boy Advance saavat omat versionsa kilpikonnien uusista seikkailuista.

Ensimmäiset Teenage Mutant Ninja Turtles -pelit tullaan julkaisemaan näillä näkymin vuoden 2003 jouluna, mutta ensi vuoden E3-messuilla nähdään esimakua peleistä. Lisää pian!

Kirjaudu kommentoidaksesi