Capcom vahvistaa Bionic Commandon eurooppalaiseksi julkaisupäiväksi 22. toukokuuta. Klassikkopelin täydellistä modernisointia työstää ruotsalainen GRIN Studios PlayStation 3:lle, Xbox 360:lle ja PC:lle.
Bionic Commandon pääosassa seikkailee jälleen Nathan Spencer, joka lavastettiin syylliseksi vihollishyökkäyksen torjumisen jälkeen. Terroristi-iskun jälkeen mies ja hänen mekaaninen kätensä päästetään jälleen tositoimiin.
Kommentit
Jesh, tuleehan se sieltä. Harmi että ...
Jesh, tuleehan se sieltä. Harmi että venähti, mutta tuohon aikaan julkaistuna luulisi saavan kohtuullisesti huomiota, muita isoja pelejä ei taida tuossa lähipäivinä tulla? Ja jatkuukohan Capcomin AAA-putki, SF4->RE5-> BC, katsotaan. Ainakin meininki on ollut jo videoiden perusteella kohdallaan vuodenvaihteesta lähtien, kunhan yksinpelin framerate on saatu tasaiseksi niin bring it on!
Kommentoi
Kirjaudu kommentoidaksesi