Koei pitää perinteisten japanilaisten roolipelien ystävät tyytyväisenä julkaisemalla syksyllä Disgaean ja Atelier Iriksen jatko-osat.
Disgaea 2 jatkaa edeltäjänsä viitoittamalla mustan huumorin linjalla ja tällä kertaa pelaajaa jopa rohkaistaan ilkeisiin tekoihin. Taisteluissa on nyt mahdollista yhdistää eri hahmojen voimia ja välianimaatiot on toteutettu anime-tyyliin.
Atelier Iris 2: The Azoth of Destiny esittelee kokonaan uudet hahmot ja peräti kaksi erilaista maailmaa tutkittavaksi. Pelaajan teot toisessa maailmassa saattavat aiheuttaa suuria muutoksia toisessa. Atelier Iris 2:n eurooppalaiseen versioon on lisätty voimakkaammat hirviöt, mikä pakottaa pelaajan lähestymään taisteluita aikaisempaa taktisemmin.