Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Hudsonille 11 pommiuhkausta pelien huonon laadun takia

Kuriirina Kanagawan prefektuurissa Japanissa toiminut 29-vuotias Takao Ike on pidätetty epäiltynä yhdestätoista peliyhtiö Hudsonille tehdystä pommiuhkauksesta. Hän lähetti uhkaukset sähköpostilla viime loka-tammikuun välisenä aikana. 

Uhkausten syynä oli tyytymättömyys Hudsonin pelien laatuun. Viesteissään hän uhkasi tappaa kaikki ja vaati lisäksi itselleen 80 biljoonaa jeniä riihikuivaa käteistä.

- Tein sen, koska kirjoitin vaatimuksistani pelejä koskien, mutta ne eivät parantuneet, Takao Ike myönsi.

Galleria: 

Kommentit

Sanalliset uhkaukset ovat huono idea, mutta sentään jotenkin ymmärtää kuinka sellaisia voi kiihtyneessä tilassa latoa. Pistäähän kurjat pelit itse kunkin vihaiseksi! Mutta miten nuo valtavat jenimäärät liittyy mihinkään, olisiko tekijöiden pitänyt maksaa noin paljon korvauksia aiheutetusta pettymyksestä? :D Pelien hintaa olisi ehkä voinutkin vaatia takaisin.

Bomberman näköjään kyllästyi Hudsonin peleihin ja päätti pommittaa oman kotinsa.

Noh joku on ainakin huomannut että on tultu aika rajusti alas Hudsonin hyvistä päivistä. :)

Miten mulla tulee tästä uutisesta mieleen Pasila...

"Eihän sille voi mitää jos pää on ihan ding dong piri piri tööt tööt"

Kommentoi

Kirjaudu kommentoidaksesi