Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Jenkkiarmeija rekrytoi pelihalleilla

Army Experience Center -pelihallit ovat Yhdysvaltain armeijan uusin työkalu halukkaiden rekrytoimiseksi riveihinsä.

Ensimmäinen keskus on avattu Philadelphialaiseen ostoskeskukseen ja sen hinnaksi lasketaan 13 miljoonaa dollaria. Pakollisten räiskintäpelien lisäksi keskuksesta löytyvät täysmittaiset AH-64 Apache Longbow - ja Black Hawk - kopterien sekä Humvee-maasturin simulaattorit. Niiden käytössä opastaa 22 värvääjää.

Philadelphian Experience Center korvasi viisi pienempää rekrytointikeskusta, joiden yhteenlasketut vuosikulut olivat samaa luokkaa uuden keskuksen kanssa.

Galleria: 

Kommentit

Kyllä mä ainakin voisin testata Apache simua... Vois olla aika mielenkiintoinen kokemus... :)

Jep, ja yhtäkkiä huomaat, että olet tehnyt kolmen vuoden sopparin jalkaväkeen....
(Parempi näin?)

Jar: Aikasta hyvin jos armeijan rekrystä tulee värväydyttyä merijalkaväkeen....

Jenkkien sotavoimat ja niiden rekryt toimivat ihan eri tavoin kuin Suomessa. ;) Tuolta värväydytään armeijaan, ei merivoimiin (joiden osa merijalkaväki on).

Navy/Marinella ja Air Forcella on tosiaan omat rekry-kuvionsa, mutta yhtä v*ttumaisiin hommiin voi kaikissa joutua yllättävän tiukallakin aikataululla.

Jokohan kohta käydään sodat CoD:eissa :D

"Jokohan kohta käydään sodat CoD:eissa :D"

Kunhan nyt käytäisiin edes KUIN CoD:eissa.

Jos olisi kaikki ilmaisia niin pelaisin varmaan päivät pitkät siellä.

Istut koneen ääreen ja yht äkkiä oletkin armeijassa.Hups!

Sodathan voitaisiin hoitaa aina peleissä,niin tulisi rauha maan päälle ja sivulliset jatkaisivat arkisia hommiaan kuten aina ennenkin.Silloin pelaajat toimisivat isomman herran opettajana,miten pelataan Codia!

Suomalainen versio voisi olla aika veikeä.Hahmo seisoo vartiossa ja itse vain ravaa jääkaapilla.

Kommentoi

Kirjaudu kommentoidaksesi