Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Lisää selviytymiskauhua yksinoikeudella Wiille

Pelistudio Deep Silver julkaisee ensi vuonna Wiille yksinoikeudella Cursed Mountain -nimisen selviytymiskauhupelin.

80-luvun loppupuolelle sijoittuvassa tarinassa pelaaja pääsee kiipeilemään Himalajan vuoristoille, josta hän etsii kadonnutta veljeään. Veljensä sijasta pelaaja kohtaa ikivanhan kirouksen Varjomaailmassa, jonne kuolleiden ihmisten sielut ovat jääneet loukkuun. Haamut ja demonit yrittävät estää pelaajan etenemisen, mutta toivo veljen löytymisestä elää aina  "game overiin" asti.

Cursed Mountainille luvataan komeaa grafiikkaa ja henkeäsalpaavia näkymiä vuoristosta. Lisäksi pelin maailmaa voi katsella mistä suunnasta tahansa. Pressitiedotteen mukaan Wiimoten liikkeentunnistusta hyödynnetään täydellä teholla.

Pelin nettisivut löytyvät osoitteesta http://cursedmountain.deepsilver.com/uk/

Galleria: 

Kommentit

Mielenkiintoista, grafiikat vaikuttavat jotenkin sarjakuvamaisilta. Mutta eihän ne graffat mitään meinaa jos tunnelma on kohdallaan, kuten ekassa Silent Hillissä tai Clock Towerissa.

Kuulostaa lupaavalta. Grafiikatkin ainakin tuon kuvan perusteella vaikuttaa mukavalta Wiille. Toivottavasti tästä alkaa uusi Silent Hill.

Hieno homma, jospa pikkuhiljaa Nintendo pääsis eroon siitä "lastenkonsoli"-leimasta.

Kommentoi

Kirjaudu kommentoidaksesi