Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Metallican uusin perjantaina Guitar Heroon

Activision lupaa tuoda Metallican uuden Death Magnetic -albumin tuoreeltaan ladattavaksi Guitar Hero III:een perjantaina. Levyn normaalin sisällön lisäksi mukana on kaksi versiota 'Suicide & Redemption' -biisistä, jotka sisältävät James Hetfieldin ja Kirk Hammettin pidennettyjä kitarasooloja.

Yhdysvaltojen PS3 Storessa albumin hinta on 17,99 dollaria ja Xbox 360 Marketplacessa 1440 pistettä. Death Magnetic on myös suoraan yhteensopiva tulevan Guitar Hero World Tourin kanssa, joten biisejä ei tarvitse ostaa uudestaan päästäkseen musisoimaan koko bändin voimalla.

Euroopan Store-julkaisuun ja -hintaan ei ole vielä saatu vahvistusta.

Galleria: 

Kommentit

Tuleekohan nuo eurostoreen samaan aikaan vai toimiiko usa storesta ostetut biisit myös meidän pelissä ?

"Death Magnetic on myös suoraan yhteensopiva tulevan Guitar Hero World Tourin kanssa."

Tuo lause saa minut ostamaan nämä biisit.

Toivottavasti kelpaavat tulevaan GH:Metallica peliinkin...

HideoMiyamoto: "Tuleekohan nuo eurostoreen samaan aikaan vai toimiiko usa storesta ostetut biisit myös meidän pelissä ?"

Tuohon ei vielä ole tullut tarkennusta.

Eli tämä biisipaketti sisältää myös nuo rumpu-, laulu- ja kaikki muut setit jotka tarvitaan sitten GH World Tourissa?

Edit: Joo hyvä. Tarkotin vaan että on valmiina GH IV:iin, ettei tarvii tavallaan "päivittää lisäosaa", jahka tuo GH IV tännekkin rantautuu.

Kyllä. Tai siis soittimia ei tule mukana. :)

No minusta tuo veisu ei ollut kyllä mitenkään erikoinen, mutta varmasti soveltuu peliin. :)

Kommentoi

Kirjaudu kommentoidaksesi