Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Midwayn pilkkominen jatkuu

Alkuvuodesta konkurssiin kaatuneen Midawayn jäämistön myynti jatkuu, vaikka valtaosan firmasta osti viime kuussa Warner Bros.

Kaupan ulkopuolelle jäi Iso-Britannian Newcastlessa sijaitseva studio, joka sai lapun luukulle viime kuun puolivälissä. Sama kohtalo uhkasi myös San Diegon studiota, mutta nyt THQ on ottanut sen haltuunsa 200 000 dollarilla. Studion kehittämä TNA-painipelisarja ei sisältynyt hintaan ja THQ on tarjonnut töitä vain 40:lle nykyisestä 100:sta työntekijästä.

Midway on sopinut myös pienten Saksassa, Ranskassa ja Englannissa sijaitsevien yksikköjensä myynnistä Euroopassa työskenteleville pomoilleen, jotka jättävät yhtiön, kun kauppa on saatu järjestykseen.

Galleria: 

Kirjaudu kommentoidaksesi