Remedyn Mika Reini pahoittelee kauan odotetun Alan Waken viettämää hiljaiseloa pelin virallisella keskustelualueella.
- Kyllä, työskentelemme edelleen kovasti saadaksemme Alan Waken teidän nautittavaksenne. Kehitystyö on toki kestänyt kauan, ja jos kaikki olisi sujunut täydellisesti, peli olisi varmasti jo teidän pelattavananne. Uuden pelin suunnitteleminen voi kuitenkin olla vaikeaa, ja joskus on käytettävä kiertoteitä parhaan etenemisreitin löytämiseksi, Reini kirjoittaa.
Hän muistutti, että tämä on Remedyn huolellinen tapa tehdä pelejä. Alan Wake julkaistaan siis Xbox 360:lle ja PC:lle sitten, kun se on valmis. Peli julkistettiin virallisesti vuoden 2005 E3-messuilla.
Kommentit
Niinpä, Remedyn tapaan: tulee sitten ...
Niinpä, Remedyn tapaan: tulee sitten kun on valmis! Ei tässä mitään kiirettä oo, olin jo unohtanut jopa kyseisin pelin:0 Hyvä muistutus:)
Noiden vanhojen screenshottien graffa...
Noiden vanhojen screenshottien graffa on "heikentynyt" ajan myötä. Mutta tämä tulee varmasti korjaantumaan, kunhan nähdään peli toiminnassa.
Noh, hiljaa hyvä tulee. Menihän Max P...
Noh, hiljaa hyvä tulee. Menihän Max Paynessakin tovi, mutta jestas mikä peli siitä sitten tulikaan.
Odottavan aika on pitkä. Toivottavast...
Odottavan aika on pitkä. Toivottavasti tulee hyvä tuotos, on vieläkin niin hyvin mielessä ne syksyiset yöt Max Paynen parissa.
Kyllä tätä kannattaa odottaa...
Kyllä tätä kannattaa odottaa...
Toivottavasti grafiikat eivät ole päi...
Toivottavasti grafiikat eivät ole päivittyneitä kun peli saapuu : (
Duke Nukem Forever anyone...? :)
Duke Nukem Forever anyone...? :)
Graffat ovat vieläkin hyvät, eipä nii...
Graffat ovat vieläkin hyvät, eipä niillä ole valiä jos peli toimii. :)
Duke Nukem Forever anyone...? :) m...
Duke Nukem Forever anyone...? :)
muuten hyvä trolli mutta remedy on ehtiny tehdä tossa väissä jo 2 max payneä ja niillä on huomattavasti vähemmän ihmisiä tekemässä
Jotenkin sellainen tunne että Alan Wa...
Jotenkin sellainen tunne että Alan Wakesta tulee Sonic Extremen kaltainen vapourware...
Harmittaa kyllä vähän kun päättivät t...
Harmittaa kyllä vähän kun päättivät tehdä pelin konsolin ehdoilla, tosin ei se microsoft olisi muuten koko yritystä ostanut, eikä pelin julkaiseminen toiselle tehokonsoleista ainakaan tappiota tee, päinvastoin. Kaipaan aikoja jolloin pelinkehitys ei pyörinyt yhtä suuresti rahan ja mahdollisimman suuren voiton toivossa.
Vaikka peli tulee kärsimään niin ulkoasun kuin sisällön puolesta, kiitos konsoliversion, uskon kuitenkin että Alan Wakessa on vuoden peli ainesta, vaikka Max Paynen tasolle ei yllettäisikään. Tuskin tarvii tämän takia konettakaan päivittää...
Toivottavasti tulisi ensi vuoden puol...
Toivottavasti tulisi ensi vuoden puolella jo.
Ihmeellisen löysällä joillakin on luo...
Ihmeellisen löysällä joillakin on luotto Remedyyn, vaikka molempien Paynen seikkailujen kohdalla nähtiin, että hiljaa hyvä tulee.
Ei muuta kuin vitunmoisella kiireellä...
Ei muuta kuin vitunmoisella kiireellä joulumarkkinoille...
Niin tosiaan Remedyllähän oikeasti TE...
Niin tosiaan Remedyllähän oikeasti TEHDÄÄN pelejä ja onhan Alan Wakeakin esitelty jo pareilla messuillakin... toisin kun Duke Nukem Foreveria.
Hehe, WeakAnal.jpg ;)
Hehe, WeakAnal.jpg ;)
Kommentoi
Kirjaudu kommentoidaksesi