Arvostetun Treasuren Xbox 360 -projekti on paljastunut räiskintäpeliksi. Asia käy ilmi Japanin suurimman pelilehden Famitsun verkkosivuilla julkaistusta listauksesta.
Treasure on tullut tunnetuksi muun muassa Radiant Silvergunin ja Ikarugan kehittäjänä. Studion historian valossa on todennäköistä, että Xbox 360 -räiskintä edustaisi Ikarugan tavoin klassista shoot'em up -pelityyppiä nykypäivän grafiikalla kuorrutettuna.
Kyseessä ei kuitenkaan ole jatko-osa millekään Treasuren olemassa olevalle nimikkeelle, vaan täysin uusi peli. Tuotteen nimi ja julkaisuaika eivät ole vielä selvillä.
Treasuren tuki Microsoftin Xbox 360 -konsolille ilmoitettiin kesällä, mutta tuolloin studion tulevasta X360-pelistä ei vielä annettu vinkkiä.