Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Devil May Cry 3:sta erikoispainos

Capcom julkaisee tammikuun lopulla Pohjois-Amerikassa erikoispainoksen Devil May Cry 3: Dante's Awakening -toimintapelistä.

Alkuperäiseen peliin on lisätty mahdollisuus pelata Danten ilkeällä kaksoisveljellä, Vergilillä, jolla on oma taistelutyylinsä. Aikaisemmin vain välianimaatioissa nähty Jester on mukana nyt myös vastustajana. Vaikeustasoja on säädetty ja viidenneksi on lisätty uusi Very Hard -pelimuoto. Jos tämäkään ei riitä, voi Turbo-valinnalla lisätä pelin nopeutta 20 prosenttia. Jatkuvaa toimintaa kaipaaville löytyy vielä Bloody Palace Mode, jossa Danten kimppuun käy vastustajia jatkuvana virtana.

Jenkeissä Devil May Cry 3: Dante's Awakening Special Edition julkaistaan Eurooppalaista Platinum-sarjaa vastaavassa Greatest Hits -sarjassa, joten hintakin on kohtuullinen 20 dollaria. Euroopan julkaisusta ei ole vielä tietoa.

Galleria: 

Kirjaudu kommentoidaksesi