Tämä on mainospaikka. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Näyttäisimme tässä kohtaa mainoksia. Maksamme sivuston palvelinkulut mainoksilla. Ethän blokkaa, kiitos!

Live-mittelöt yleisön ihailtavaksi

Microsoft on saanut Pohjois-Amerikassa läpi 5000. teknologiapatenttinsa, jonka avulla on tarkoitus tarjota mahdollisuus Livessä pelattavien pelien seuraamiseen niihin itse osallistumatta. Microsoft on kertonut aikovansa käyttää teknologiaa Xbox 360:n Live-palvelua kehittääkseen.

Suunnitelmien mukaan katsoja voi itse ohjata kameraa ja valita kuvakulmia tai antaa automaation hoitaa hommat. Toiminnan huippuhetket nähdään totta kai uusintoina. Tulossa voi olla myös nettisivuportaaleja, joiden kautta voi kattavan informaation avustamana löytää ja valita haluamansa tapahtumansa, jota katsella "suorana" urheilulähetyksien tyyliin.

Konsepti ei ihan vieras ole varsinkaan Project Gotham Racing 3 -pelaajille, sillä kaahailufanit pystyvät ihailemaan Liven kovimpien kuskien ajoa Gotham TV:n välityksellä. Kuvakulman sekä seurattavan auton saa valita mielensä mukaan ja saapahan Gotham TV -esiintymisestä saavutuksenkin.

Galleria: 

Kirjaudu kommentoidaksesi